Eskiden ekspertiz denilince akla gelen lastiklerin durumuna ve aracın boyasına bakmaktı. Artık devir değişti. Lastiğe vurularak yapılan ekspertiz, size de, bize de bir şey ifade etmiyor. KLC oto'da  işinin ehli uzman personelimiz, en modern cihazlar yardımıyla gerekli noktaları kontrol ediyor.

Aracınızı “detaylı ekspertiz”den geçirerek alıcı için güvenli hale getirmek, böylece sizin için de gerçek değerini vermeyi hedefliyoruz. Alıcı için güvenli ve kurumsal bir markadan alışveriş yapmanın kendisine getireceği katma değer, sizin aracınıza bizim belirleyeceğimiz değerin de artması demek.

Ekspertizde çıkan ufak tefek masraflar sizi üzmesin. Satışı etkilemeyen, birkaç vida sıkmayla veya serviste bir ayarla veya atölyede bir rötuşla çözülecek işler için eksperlerimiz sadece not alırlar. Hele aracınızın bakımlarını ve muayenesini eksiksiz ve zamanında yaptırdıysanız, sizinle anlaştık demektir.

Araç sizin, verilen fiyatı beğenmemek en doğal hakkınız. Böyle bir durumda aracınızı emaneten satışa koyabiliriz. Aracınızda bulduğumuz masrafları ve komisyonu fiyatın üzerine koyarak satışını deneriz. Araç bedelini almak için satışını beklemeniz gerekecek; ama bu durumda da elinize geçecek tutar yükselebilir.

Emanete aracı bırakmak istemeseniz bile aracınız yine de bizde kayda alıyoruz, ihtiyaç olduğunda yine sizinle temas kuruyoruz.

Aracınızın Emanet satışı için size bir önfiyat veriyoruz. Yayınlanacak satış fiyatını danışmanızla beraber siz belirliyorsunuz. Cüzi bir ücret karşılığında aracınıza ekspertiz yapılıp, iç-dış detaylı temizliği yapılarak satışa sunuyoruz. Böylece aracınız hiçbir risk olmadan, KLC oto  sigorta güvencesi altında satılır. Satış işlemi sizden alınan vekalet ile gerçekleştirilir. Sonrasında size ödemesini yapıyoruz.

Başka bazı sitelerde rastladığınız gibi Nuh Nebi’den kalan ve çoktan satılmış bir araç ilanını bizde görmeniz mümkün değil!

Tüm araç listelerimiz güncel olarak takip ediliyor. KLC OTO web sitesinde, yeni alınan bir araç işlemleri tamamlanıp sistemimize girdiğinde, direkt olarak yayına başlar. Araca bir müşteri çıktığında ve bu müşteriye satış işlemi bittiğinde ise otomatik olarak web sayfasından kaldırıyoruz.

Size bir tık kadar yakınız! Santral çilesine, “2’ye bas, satış için 3’ü seç” derdine son veriyoruz. Aracın detay sayfasında, ilgili Satış Temsilcilerimize direkt olarak e-posta gönderebilir, telefon ile iletişime geçebilirsiniz. İlgilendiğiniz araçla ilgili daha detaylı sorular yöneltebilirsiniz.

Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) tarafından kısa mesaj servisiyle paylaşılan Tramer kayıtları, araçların sigorta tarafından ödenmiş olan geçmiş hasarlarını ve masraflarını bildirmektedir.

Bu kayıtlar bir aracın geçmiş hasarı ile ilgili fikir vermesine rağmen, birçok sebepten ötürü size verilen KLC OTO Ekspertiz Raporundan farklılıklar arzedebilir.

Öncelikle sorgulanan plaka başka bir araca ait olabilir. Kafa karışıklığı yaşamamak için şasi ile sorgulama yaparak daha kesin bilgi alabilirsiniz.

Ancak asıl önemli husus, Tramer kayıtlarında, aracın kazası dışında da cam kırılması, jant hasarı gibi farklı sigorta ödemelerinin ve mekanik parça değişimlerinin yer almasıdır. Bu değişimlerin hiçbiri aracınızın değerini etkilemez. Keza hiçbir ekspertizde size kaporta-boya dışındaki parça değişimlerinin tam olarak verilmesi mümkün değildir.

Ayrıca belirtelim ki Tramer kayıtlarının doğruluğu, ancak Yetkili Servis kayıtları ile yapılabilir, başka sebeplerden kaynaklı hatalı kayıtlara da rastlanabilmektedir.

Her durumda KLC oto olarak size vermiş olduğumuz ekspertiz raporu, markamızın güvencesi altındadır.

Temizden bizim anladığımız aracın ekspertizinin emin ellerde yapılması, masrafsız olması ve ağır bir hasarı olmamasıdır. Şunu vurgulamak isteriz ki, bu konuda ülkemizde yerleşik düşünce tarzı tümden yanlıştır. Sattığımız araçlar 2. el olduğu için bu araçların bazılarında değişen boyanan parçalar olabilir. Bazıları ise orijinaldir. KLC oto  olarak biz, araca yaptığımız ekspertizin arkasındayız. Sadece kaportasını değil, mekanik ve elektronik aksamında ne varsa size beyan ediyoruz.

Araç yaşlandıkça kaza, yıpranma, boya akması ve paslanma gibi sebeplerle boya görme ihtimali artar. Çoğu aracın 10-12 yıl paslanmazlık garantisi vardır. Eğer alacağınız araç bu sınırlara gelmişse, Yetkili Servis kalitesinde boya veya değişim işlemi görmüş araçları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Tamamen orijinal olmasına rağmen eski bir model araç alırsanız arıza riskiniz ve masrafınız artacaktır.

Daha yeni araçlarda orijinal olma ihtimali daha yüksektir. Ancak yeni araçlardaki teknoloji sayesinde artık neredeyse her şey elektronik beyinler ve sensörlerle yönetiliyor. Yakın zamanda sürücüsüz ve elektrikle çalışan araçlar günlük hayatımıza girecek.

Bu açıdan bakıldığında, bilgisayar firmalarının otomotiv işine girdiği yeni milenyumda hala araç boyalı mı, değişeni var mı diye sormak acaba doğru bir tercih mi? Mesela araç boyanınca performansı düşer mi? Yoksa bunun yerine aracın mekaniği ne durumda, bunun şanzımanı sorun çıkarır mı, motoru yolda bırakır mı sorularına mı cevap aranmalı.

KLC oto  olarak en büyük önemi sizin memnuniyetinize veriyoruz. Aracın güvenliği, bakımı, garantisi bizim için 1. sırada. Ama hangi soruyu tercih ederseniz edin, KLC oto'da  mutlaka bir cevabı vardır.

Araç sahipleri belki kendileri önem vermese de “acaba satarken başım ağrır mı?” diye düşünerek haklı olarak bu soruyu soruyorlar.

Biz KLC oto olarak aracınızı alırken, ağır kazalılar hariç, orasında boya var burası değişmiş gibi küçük şeylerden değer düşmüyoruz. Hele bunlar Yetkili Servis’te yapılmışsa hiç sorun değil.

Ancak esas önemli husus şudur. Bizden aldığınız bir aracı yine bize getirip satabileceğiniz gibi, KLC oto'dan aldığınız araç garantili, tüm kontrolleri yapılmış olduğundan kendiniz de değerlendirebilirsiniz.

Sizden araç alacak kişilerin, kayıtlardaki önemsiz kazaları size büyük bir sorunmuş gibi gösterip aracınızın değerini düşürmek istemesine kanmayın. Bunu yapanlar o aracı alınca emin olun yine piyasa fiyatından satacaktır!

Biz size doğruyu söylüyoruz ve sözümüzün arkasında duruyoruz.

Aracınıza cam filmi, navigasyon, boya koruma, multimedya ekranı, oto koltuğu ve park sensörü gibi birçok aksesuarı KLC Oto'dan  alabilirsiniz. Sadece o da değil, isterseniz kış lastiği ve akü gibi ihtiyaçlarınızı da karşılıyoruz. Satış Temsilcimiz geldiğinizde size çok daha detaylı bilgileri verecektir.

 

Aslında resmi işlemler biter bitmez aracı teslim almanız mümkün. Ancak son kontrol ve temizlik işlemleri bitince aracı teslim etmeyi tercih ediyoruz.

Araçla beraber bir dosya alacaksınız. Bu dosyada hem tüm gerekli belgeler yer alacak, hem de sizin için hazırladığımız küçük hediyeler.

KLC oto'dan araç almanın ayrıcalığını size her yerde hissettirmek bizim görevimiz.

İyi günlerde kullanın, hayırlı olsun!

KLC oto  olarak sizin güvenliğinize ve konforunuza önem veriyoruz.

Araçları yedek anahtarları ile teslim etmeye özen gösteriyoruz. Ancak teslimde bu her zaman mümkün olmayabilir.

Yedek anahtarsız olarak teslim aldığımız araçlarda bu anahtarın kayıp olduğu tarafımızdan Yetkili Servis’e bildirilmiş olduğu için, siz yeni bir yedek anahtar yaptırana kadar aracınızın herhangi bir çalınma riski bulunmuyor.

Öte yandan bir aracın yedek anahtarının nasıl değiştirileceği belli prosedürlere bağlı olarak marka Yetkili Servisleri tarafından takip ediliyor.

Eğer satış aşamasında aracınızın yedek anahtarının olmadığı ve yaptırılacağı bilgisini almışsanız, ruhsat sahibi olarak işlemleri güvenlik açısından sizin takip etmeniz gerekiyor.

Bu anahtar fiyata dahil edilmişse, işlemleri siz bile takip etseniz, anahtar faturası KLC oto tarafından ödeniyor.